Home - Blog - Użytkownicy mogą teraz kupić Bitcoin za gotówkę na poczcie australijskiej

Użytkownicy mogą teraz kupić Bitcoin za gotówkę na poczcie australijskiej

Posted on Juni 2020 in Blog

Ostatnie raporty mają to, że Australijczycy mogą teraz płacić za BTC w krajowych urzędach pocztowych. Jest to wynik nowo utworzonego partnerstwa między Australia Post i lokalnej kryptocurrency exchange Bitcoin.com.au.

BTC w urzędach Poczty Australijskiej
Niedawno ogłoszono, że Australia Post i lokalna kryptokurrency exchange Bitcoin.com.au zawarły umowę partnerską. Spowoduje to, że ludzie będą mogli korzystać z gotówki i płatności EFTPOS, aby kupić BTC bezpośrednio z urzędów pocztowych.

Stanowi to znaczący kamień milowy dla podstawowej kryptocurrency w Australii i na całym świecie, skomentował Holger Arians – CEO giełdy. Dodał, że wysiłki jego firmy są ukierunkowane na ułatwienie i zabezpieczenie zakupów Bitcoinów dla Australijczyków.

Arians uważa, że wielu obywateli uważa, że płacenie za Bitcoin na poczcie australijskiej jest bezpieczniejsze niż przekazywanie środków online. Dlatego partnerstwo to mogłoby znacząco pomóc w masowej adopcji w kraju. W raporcie szacuje się, że od 500.000 do miliona Australijczyków posiada obecnie cyfrowe aktywa.

Susan Nicholson, szefowa działu Business & Government Financial Services w Australia Post, powiedziała, że zawsze starała się wdrażać najnowsze technologie i udostępniać usługi jak największej liczbie osób.

Ty też możesz lubić:
Wierność: 36% inwestorów instytucjonalnych posiada Bitcoin i inne waluty kryptograficzne
Waluty kryptograficzne muszą być używane do płatności, aby rosnąć, mówi PayPal CTO
Opinia: Emergency Rate Cut FED dowodzi, że obecny system finansowy jest bezradny i w panice.
„Post Billpay“ jest jedną z najbardziej zaufanych metod płatności rachunków w Australii od ponad 20 lat. Cieszymy się, że możemy teraz zapewnić możliwość płacenia rachunków Bitcoin w urzędzie pocztowym, który będzie dostarczany z udoskonaleniem produktu, który oferuje weryfikację tożsamości i potwierdzenie płatności rachunków w czasie rzeczywistym z powrotem do billera,“ dodała.

Australia Post. Źródło: TheNewDaily

BTC Przyjęcie przez mapę
CryptoPotato poinformowało niedawno o rosnących pogłoskach, że jedna z największych firm zajmujących się przetwarzaniem płatności, PayPal, zamierza uruchomić bezpośrednią sprzedaż Bitcoinu do swojej bazy użytkowników, liczącej ponad 325 milionów osób.

Podczas gdy informacja ta nie została jeszcze potwierdzona przez giganta z branży fintech, osoby zaznajomione z tą sprawą powiedziały, że PayPal i Venmo wprowadzą „jakiś rodzaj wbudowanej funkcjonalności portfela, abyś mógł go tam przechowywać“.

Więcej tego samego pochodziło z dużej amerykańskiej sieci bankomatów Bitcoin Future, LibertyX. Obywatele amerykańscy mogą teraz używać gotówki do zakupu głównej kryptofurki w ponad 20.000 punktów sprzedaży detalicznej w całym kraju, w tym w dużych sieciach, takich jak 7-Eleven, CVS Pharmacy i Rite Aid.